Dahiliye

İç Hastalıklar ve Sağlıgı

Tanı ve tedavisi cerrahi olmayan tüm hastalıkların birincil çözüm merkezi olan İç Hastalıkları, erişkin çağına ulaşmış bireylerin organ sistemlerinin hastalıkları ile ilgili incelemelerde bulunur, hastalıkların tanısını koyar ve tedavilerini yapar.

  • Anemi (kansızlık),
  • Mide-bağırsak sistemi hastalıkları (gastrit, karaciğer yağlanması, gaz şikayeti v.b.)
  • Şeker metabolizması bozuklukları( insulin direnci, diyabet v.b.),
  • Tiroid bezi fonksiyon bozuklukları,
  • Enfeksiyonlar,
  • Tansiyon problemleri,
  • Yorgunluk / enerjisizlik ve kilo fazlalığı (obezite) gibi temel şikayetlerde ilk başvurulacak bölümdür.

Komplike vakaların teşhis ve tedavisi için kardiyoloji, göğüs hastalıkları, endokrinoloji ve nöroloji gibi yan dallardan konsültasyon istenmektedir.

Kişinin herhangi bir şikayeti olmaksızın belirli aralıklarla gerçekleştirilip cinsiyet, yaş ve artan risk faktörleri doğrultusunda planlanan geniş kapsamlı sağlık taraması olarak nitelendirilen check-up hizmetleri de İç Hastalıkları Uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

Öz İstanbul Tıp Merkezi’nin yılda bir kez mutlaka kadın, erkek ve çocuklar için önerdiği ve önemsediği check-up programları sayesinde pek çok hayati öneme sahip hastalığın erken dönemde teşhis ve tedavisi mümkün kılınmaktadır.

Nöral Terapi Nedir? Nasıl Bir Tedavidir?

İnsan vücudu kapalı devre bir bilgisayar sistemi gibidir. Vücuttaki mükemmel denge (sağlık), sistemler arasında sorunsuz …

Fizik Tedavi Konforlu Bir Çözüm !

Teknolojik donanımı, uzman hekim kadrosu ve deneyimli fizyoterapistleri ile tüm eklem, kas ve bağ dokusu hastalıklarının …

Kalp Sağlığını Olumsuz Etkileyen Faktörler Neler ?

Kalp vücudun en önemli organlarındandır. Kalp sağlığını korumak diğer organların korunması açısından da önemlidir. …